Ana Sayfa Siyaset Kılıçdaroğlu'nun Artvin Çıkarması!

Kılıçdaroğlu'nun Artvin Çıkarması!

Kılıçdaroğlu Artvin’de “Adalet kutup yıldızıdır, son sığınaktır” dedi"

Giriş Tarihi: 15 Mayıs 2015 Cuma 08:31
Kılıçdaroğlu'nun Artvin Çıkarması!

-“Adalet Kutup yıldızıdır. Kutup yıldızının özelliği o sabit, yerinde durur. Bütün kainat onun etrafında döner. Adalet böyle soylu kavramdır”

-"Adalet son sığınağımız, son kalemiz, son başvuracağımız yerdir. Adalet arayacağız. Adaleti sağlamazsanız nereye gideceğiz, yer altında mafyaya mı başvuracağız?"

-“Adalet bütün inançların ortak paydasıdır. Ne deriz? Hz. Ömer'in adaleti deriz. 'Dicle kenarında iki koyun kaybolursa onun sorumlusu benim' diyor. Bırakın Dicle kenarında kaybolan iki koyunu. Deniz Feneri felaketini biliyorsunuz değil mi? Binlerce kişinin nasıl soyulduğunu biliyorsunuz. Ne diyordu Almanya'daki hakim, 'asıl failler Türkiye'dedir.' Şimdi asıl failler bu ülkenin cumhurbaşkanın uçağında yer alıyor. Beraat ettirildiler. Bu ayıbı taşıyamıyoruz, yakışmıyor Türkiye'ye, yakışmıyor siyasetimize, yakışmıyor inancımıza."

-“Sıkıştığımız zaman, hak aramak istediğimiz zaman, adalete başvururuz. Siz Ardanuç'ta Adalet Sarayı'nı kapatırsanız peki oradaki vatandaş nereye gidecek? Adaleti, insanın olduğu her yere götürmemiz lazım. Eğer ülkede adalet yoksa orada insanlar huzurlu olmaz, mutlu olmaz.

-"Sormayacak mısınız, 13 yıldır iktidarsın kardeşim 'sağlıkta devrim yaptım' diyorsun. Bin 200 kişi Artvin'in dışına tedaviye gönderiliyor. Artvin il değil mi, buradakiler insan değil mi, burada hastane yok mu, neden doktor gelmiyor, neden tedavi etmiyor? Beyler Ankara'da oturuyor, size ahkam kesiyor. Size gelince 'yok' diyorlar. Bu kez Artvinliler, 'siz de madem sen bize yok diyorsun biz de sana yok diyoruz biz de sana oy vermeyeceğiz' diyeceksiniz."

-"Sormayacak mısınız arkadaş; '13 yıldır yönetiyorsun, sen köşeyi döndün, yandaşların köşeyi döndü, çoluk çocuk köşeyi döndünüz. Ya sen bu vatandaşı hiç düşünmedin mi?' diye sormayacak mısınız? Vatandaşımıza söyleyin, yeniden başlayacağız, yeni bir sayfa, güzel bir sayfa açacağız. Onurlu bir sayfa açacağız, geleceğimiz, ülkemiz, çocuklarımız, torunlarımız için güzel bir sayfa açacağız"

- " Bir vatandaşımız 'yandık' diyor. Ben de biliyorum yandığınızı. Sandığa giderken sizden bir söz istiyorum, CHP'ye oy vermemiş bir vatandaşımızı beraber götürelim. Ona deyin; 'gel kardeşim beraber sandığa gidelim ki ülkenin yeni bir yönetime, ahlaklı bir yönetime, ahlaklı bir siyasete ihtiyacı var. Ülke çok bunaldı, insanlar gerildi. Gerginlik var siyasette, gerginlik var sokakta, gerginlik var tarlada, fabrikada gerginlik var. Gel beraber gidelim sandığa. 'Yaşanacak Türkiye' sözü verdiler beraber gidelim oyumuzu bu kez altı oka 'evet' mührünü vuralım"

- "Hiçbir ayrım yapmıyorum. Çünkü ben diğer politikacılar gibi değilim. Bu ülkede aynı havayı soluyorsak, her vatandaşımı seviyorum. Her vatandaşımıza hizmet edeceğim. Artvin'den söylüyorum. Türkiye duysun"

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu alkışlarla karşılandığı, coşkuyla Samsun’a uğurlandığı Artvin mitinginde  görüşlerini açıkladı, “Başbakan Kemal” sloganları arasında sözlerini tamamladı.

Chp.org

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık