Ana Sayfa Yerel Gündem FINDIKLI GENÇLİK MECLİSİNDEN ODTÜ’LÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK

FINDIKLI GENÇLİK MECLİSİNDEN ODTÜ’LÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK

Fındıklı Gençlik Meclisi, 2003 yılında ODTÜ'lü öğrenciler tarafından inşa edilen Arılı Köyü 'Kavak' bölgesinden, ODTÜ'de kavaklık bölgesini korumak için mücadele eden öğrencilere destek verdi.

Giriş Tarihi: 12 Temmuz 2019 Cuma 20:58
FINDIKLI GENÇLİK MECLİSİNDEN ODTÜ’LÜ ÖĞRENCİLERE DESTEK

Hayati Akbaş

RİZE-FINDIKLI-Fındıklı Gençlik Meclisi, 2003 yılında ODTÜ'lü öğrenciler tarafından inşa edilen Arılı Köyü 'Kavak' bölgesinden, ODTÜ'de kavaklık bölgesini korumak için mücadele eden öğrencilere destek verdi.

Fındıklı Gençlik Meclisi'nin açıklaması şu şekilde;''ODTÜ'de ağaçların kesilmemesi için mücadele eden arkadaşlarımızı selamlıyor, on yıllardır Heslere karşı direnişinden ödün vermeyen Fındıklı'dan, gençlik meclisi olarak yanlarında olduğumuzu ifade ediyoruz. Bulunduğumuz yer 2003 yılında ODTÜ’lü öğrencilerin büyük katkılarıyla oluşturulmuş bir yerdir. Bu alan 'kavak' olarak bilinir. ODTÜ’de kesilmek istenen kavaklık alan gibi. Bu yüzden Kavak'tan, binlerce kilometreden, kavaslıktaki arkadaşlarımızın mücadelelerini destekliyoruz.  Her zaman doğadan, bilimden, insanlıktan yana olacağız. Üzerinde 24 tane Hes projesi olan derelerimizi korumaya devam edeceğiz. Ağustos'ta tekrar ilçemize halk bilgilendirme toplantısı için geleceklermiş Hes'çiler. Bu halkın artık bilgilendirilmeye değil rahat bırakılmaya ihtiyacı vardır. ODTÜ’den Fındıklı'ya; ağaçlarımızdan, derelerimizden, yaşam alanlarımızdan elinizi çekin. Çünkü hepimiz aynı kavağın altındayız.''

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık