Ana Sayfa Siyaset CHP Özgürlük ve Demokrasi için Taksim'de Miting yapıyor.

CHP Özgürlük ve Demokrasi için Taksim'de Miting yapıyor.

CHP, 24 Temmuz Pazar günü Taksim’de Cumhuriyet ve Demokrasi Buluşması yapacak.

Giriş Tarihi: 20 Temmuz 2016 Çarşamba 14:59
CHP Özgürlük ve Demokrasi için Taksim'de Miting yapıyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve tüm milletvekilleri pazar günü saat 18.00'de Taksim'de buluşacak.

Kılıçdaroğlu başkanlığındaki heyete, yurttaşlar da eşlik edebilecek. Saat 18.00'deki toplantıya ilişkin bilgi veren CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, "Cumhuriyete ve demokrasiye bağlılığımızı bir kez daha ortaya koyacak, darbeyi ve katliamı kınayacağız" dedi.

BAŞVURU BUGÜN YAPILACAK

Bingöl, 24 Temmuz Pazar günü İstanbul Taksim’de Cumhuriyet ve Demokrasi için buluşma kararı aldıklarını ve resmi başvuruyu bugün gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Bingöl, TBMM’de yaptığı basın toplantısında, “93 yıllık siyasi yaşamımız boyunca CHP hep darbelere karşı durmuştur, 15 Temmuz’da da bu tavrını sürdürdü. Bundan sonra da darbelere, askere ve sivil darbelerin tamamına karşı duracağız” diye konuştu.

Bingöl şöyle devam etti:

“Demokrasimizi ve parlamenter rejimi hedef alan bu darbe girişiminin ardından gelinen noktada tüm vatandaşlarımızın birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeleri ve ortaya koydukları bu asil davranışı sürdürmeleri öncelikli hedefleri olmalıdır.”

24 Temmuz Pazar günü İstanbul Taksim’de Cumhuriyet ve Demokrasi Buluşması düzenleme kararı alarak resmi başvuruyu bugün gerçekleştirdiklerini açıklayan Bingöl, şöyle devam etti:

“Pazar günü düzenleyeceğimiz bu buluşma sadece CHP’ye, onun seçmenlerine yönelik bir buluşma asla değildir. Bu buluşma bütün siyasi partilerimize, parti ayırımı gözetmeksizin tüm milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, parti yöneticilerimize ve 78 milyon vatandaşımıza açık bir buluşmadır.

Orada CHP’yi öne çıkaracak bir söylem ya da davranış içerisinde olmayacağız.

Orada parlamenter demokratik sistemi güçlendiren, orada demokrasiyi ve cumhuriyeti, özgürlükçü demokrasiyi kalıcı kılacak bu tavrımızı, bu anlayışı bütün vatandaşlarımızla birlikte devam etme kararlılığını göstermek üzere bir araya geleceğiz.

SİYASİ PARTİLERE ÇAĞRIDA BULUNDU

Bütün siyasi partilerimize çağrımızdır, Pazar günü orada sadece CHP’nin sözcüleri olmamalı, orada diğer siyasi partilerimizin, katılımcılarımızın da sözcüleri olmalı, Türkiye’nin huzur ortamını sağlamak adına, Türkiye’deki kardeşlik ruhunu yeniden tesis etmek adına bu buluşmaya bütün vatandaşlarımızı davet ettiğimizi bir kez daha ifade etmek istiyorum.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık