Ana Sayfa Medya Artvin'de Gazeteciler gününde gazeteciler unutulmadı

Artvin'de Gazeteciler gününde gazeteciler unutulmadı

Artvin’de Gazeteciler günü nedeniyle Gazeteciler Cemiyetine peş peşe ziyaretler gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 11 Ocak 2019 Cuma 18:47
Artvin'de Gazeteciler gününde gazeteciler unutulmadı

Hayati Akbaş

ARTVİN- Artvin’de Gazeteciler günü nedeniyle Gazeteciler Cemiyetine peş peşe ziyaretler gerçekleştirildi.

Artvin Cumhuriyet Başsavcısı’ndan AGC’ye Ziyaret

Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Yasin Başbay, 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler günü kapsamında Artvin Gazeteciler Cemiyetine (AGC) ziyarette bulundu.

Başbay’ı AGC Başkanı Zeki Alkan ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

Basın mensuplarının gazeteciler gününü kutlayan Başbay bir süre gazetecilerle sohbet etti.

Artvin’deki zorlu coğrafi şartlarda gazetecilik yapmanın zor bir iş olduğunun farkında olduklarını dile getiren Başbay, “İlde faaliyet gösteren, yerel ve ulusal basın mensuplarıyla daha aktif bir şekilde iletişim halinde olmak için adliyede medya iletişim bürosunu aktif hale getirdik” diye konuştu.

Basın mensupların adli olaylarda doğru bilgiye ulaşmasının son derece önemli olduğunu belirten Başbay, doğru bilginin basına yansıması için üzerimize düşeni yapacağız. Artvin Basınını zor şartlarda verdiği hizmetlerden dolayı tebrik ediyorum. Bu vesile ile basın mensuplarımızın 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler gününü kutluyorum” dedi.

AGC Başkanı Zeki Alkan’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek bu nazik ziyaretten dolayı Başbay’a teşekkür etti. Alkan, sohbet esnasında yerel basın hakkında Başbay’a bilgi verdi.

AK Parti İl Teşkilatından AGC’ye Ziyaret

10 Ocak Çalışan Gazeteciler kapsamında AK Parti İl Yönetimi Artvin Gazeteciler Cemiyeti Derneği ziyarette bulundu.

AK Parti Artvin İl Tanıtım Medya Başkanı Sıddık Dalkılıç, İl Teşkilat Başkanı Turgut Sarı ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Ziyarette, AK Parti İl Yönetimi ve Dernek üyeleri bir süre Artvin’e yapılan yatırımlar, projeler, eksikler ve Artvin’in tanıtılması konusunda sohbet ettiler.

AK Parti Artvin İl Tanıtım Medya Başkanı Sıddık Dalkılıç burada yaptığı açıklamada; “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde sizlerle birlikte olmak, şehri özellikle tanıtım noktası mesleki birlikteliğimizle ve onun ötesinde buradaki arkadaşlarımızla abi kardeş ilişki içerisinde çalışmak bizleri mutlu ediyor. Böyle bir ortamda başarıda geliyor biz mutfakta bir şeyler üretiyoruz sizde sunumunu yapıyorsunuz biz ne kadar güzel şey üretirsek üretelim garson bunun sunumu iyi yapmadığı sürece bir anlam ifade etmez burada da size önemli görev düşüyor. Gazeteci arkadaşlarımız farklı bakan insanlardır bizim dahi çoğu zaman göremediğimiz düşünemediğimiz fikirleri belirtmeleridir. Allah ağız tadıyla bir yıl geçirmemizi güzel hizmetleri güzel takdim etmeyi nasip etsin. Kalemlerinizi bereketlendirsin hayırlı işlerde yardımcınız olsun. Allah kafanızdan geçen o şer ifadeleri sizden de bizden de def etsin” ifadelerine yer verildi.

CHP’den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde Ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, Belediye Başkan Adayı Demirhan Elçin ve yönetim kurulu üyeleri 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle Artvin Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.

10 Ocak çalışan gazeteciler günü münasebetiyle Artvin Gazeteciler Cemiyetine bir ziyarette CHP İl Başkanlığı ve Belediye Başkan Adayı Demirhan Elçin’den geldi. Ziyarete CHP İl Başkanı Ahmet Biber, Belediye Başkan Adayı Demirhan Elçin, CHP İl Genel Meclis Üyesi 1. Sıra adayı Zafer Gülenç, Merek İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk, Gençlik Kolları Başkanı Anıl Nuri Öztürk katıldı.

CHP İl Başkanı Ahmet Biber, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, aracılığıyla ilimizde görev yapan bütün basın mensupların 10 Ocak çalışan gazeteciler günün kutladı.

Biber, “Basın mensuplarını önemli bir göre üstlendiğini ifade ederek şunları söyledi, basını görevi doğru bilgilerle aydınlatmak. Olayları hiç çarpıtmadan doğru bir şekilde aktarmak insanların bilgilenmesini sağlamak. Fakat bugün Türkiye’de basının bir kesimi ne yazık ki, iktidar ne derse onu yazıyor. Onun dışında cılız denilebilecek muhalif basın var o gazeteler de ne kadar okunuyorsa o derece yayın yapa biliyorlar.

Bu koşullar altında söylenebilecek tek söz bence şudur; kalemini ve düşüncesini özgürce halkın haber alma hakkı için kullanan tüm basın emekçilerimizin gününü kutluyorum ve özgürlüklerin, demokrasinin güçlendiği ve basının üzerindeki baskıların kalkarak halkın şeffafça haber alma haklarına kavuşacağı günlerin özlemiyle saygılarımı sunuyorum” dedi.

Öte yandan CHP Belediye Başkan Adayı Demirhan Elçin ise, basının ne zorluklar altında görevlerini sürdürdüklerini biliyoruz. Öte yandan Artvin Gazeteciler Cemiyeti ilimizde bulunan basın çalışanlarını bir arada toplama açısında önemli bir görev üstlenmiş. Bu bağlamda STK yöneticiliği yapan bir kardeşiniz olarak her daim desteklerimiz sürdüreceğiz diyerek 10 Ocak basın çalışanları günü kutladı.

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başta CHP il Başkanı Ahmet Biber ve yönetimine teşekkürlerini sundu.

MHP İl Teşkilatından Artvin Gazeteciler Cemiyeti Derneği’ne Ziyaret

MHP Artvin İl Başkanı Serdar Kılınç ve yönetim kurulu üyeleri Artvin Gazeteciler Cemiyetini Derneği’ni ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Ziyarete, MHP Artvin İl Başkanı Serdar Kılınç, MHP Belediye Başkan Adayı Mustafa Polat, MHP Merkez İlçe Başkanı Av. Özgür Köse, Ülkü Ocakları Başkanı Ogün Erdem, MHP Yönetim Kurulu Üyesi Okan Aktaş, Taner Köse katıldı.

Ziyaretten Artvin Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Zeki Alkan, yerel ve ulusal basın temsilcileri hazır bulundu. Ziyarette basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan MHP Artvin İl Başkanı Serdar Kılınç, Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesinde en önemli kaynak olan basın-yayın organları ve mensuplarının, vatandaşların sağlıklı bilgi almasının en önemli aracı olduğunu vurguladı.

Basından beklentinin, her zaman basın etiğine bağlı kalmak, yanlış anlaşılmalara fırsat vermemek, halkı doğru ve tarafsız bir şekilde bilgilendirmek olduğunu ifade eden Serdar Kılınç, Bu bağlamda Artvin yerel basınının son yıllarda halkı bilgilendirme ve Artvin tanıtımında önemli çalışmalara imza attığını söyledi.

Kılınç, “İlimizde yerel basının dinamik olması ilimizin tanıtılması, sorunlarının dile getirilmesi ve çözüme kavuşturulması noktasında bizlere yardımcı olmaktadır. Basınımızın büyüdüğünü, kalitesini ve kadrosunu arttırarak güçlendiğini görmek bizler için memnuniyet vericidir. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, fedakârca görevini yürütmeye çalışan tüm basın mensuplarına başarı ve mutluluklar diliyorum.” Dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, çalışan gazeteciler gününde gerçekleştirilen ziyaret için MHP Artvin İl Başkanı Serdar Kılınç ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Basın sektörünün önemine vurgu yapan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, “Basın vatandaşın dili ve kulağıdır. Basın yönetimlerin ve bölgenin görünen yüzü ve sesidir. İnsanların tarafsız, doğru ve ilkeli haber alma organıdır. Biz Artvin Basını olarak bu görev ve sorumluluklarımızın farkında olarak kendimizi her geçen gün geliştirerek hizmet sunup, ilimizi ve bölgemizi en iyi şekilde temsil edip tanıtımını yapmak için çalışıyoruz. Artvin Gazeteciler Cemiyeti olarak hangi zaman ve şartta olursa olsun bu görev ve sorumluluklarımızdan vazgeçmeden ilkeli habercilik anlayışıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi

Alkan, Tüm basın camiasının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutladı.

Milli Eğitim ve Ziraat Bankası Müdüründen AGC’ye ziyaret

10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü kapsamına İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci ve Ziraat Bankası Artvin Şube Müdürü Hasan Kalyoncu, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan’ı Ziyaret etti.

İlk olarak ziyarette bulunan Kalyoncu, AGC Başkanı Zeki Alkan ve yönetim kurulu üyeleriyle bir süre sohbet ederek, basın çalışanlarının 10 Ocak Dünya Gazeteciler Gününü kutladı.

Kalyoncu, basın çalışanlarının zor şartlar altında bir nevi kamu görevi yürüttüklerinin farkında olduklarının belirterek, “Artvin basının tüm zorluklara rağmen dişini tırnağına takarak, çalışıyor. Ben sizlerin huzurunda herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Kahveci Basın Çalışanlarını Unutmadı

Artvin’de milli eğitim camiasında yaptığı proje ve çalışmalarla taraflı tarafsız herkesin takdirini toplayan İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, gazeteciler gününde basın çalışanlarını ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

Ziyarette gazetecilere milli eğitimin yürüttüğü projelere verdikleri destek için teşekkür ederek, yürütülen projeler hakkında basın mensuplarına bilgi verdi.

İl genelinde en iyi şekilde eğitim çalışmasının sürdürülmesi için basınla da koordineli bir şekilde çalışmak istediklerini belirten Kahveci, “Eğitim, bu ülke için çok önemli. Bu ülkenin geleceği eğitimden geçiyor. Aydınlık yarınlar için iyi bir eğitim şart. Bizde bunun için elimizden geleni yapıyoruz .Sosyal Bilimler Lisesi bünyesinde gazetecilik bölümümüz var. Geleceğinin gazetecilerini burada yetiştiriyoruz. Basının ne kadar önemli olduğunun farkında olduğunu beliyoruz. Ben tüm gazetecilerin 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler günü kutluyorum” dedi.

Zeki Alkan’da Milli Eğitim Müdürünün yürüttüğü projeleri takdir ederek takip ettiklerini belirterek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık