Ana Sayfa Yerel Siyaset AK Parti'de Rize Genelinde 10 Aday Adayı Başvurusu Yapıldı

AK Parti'de Rize Genelinde 10 Aday Adayı Başvurusu Yapıldı

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak mahalli idareler seçimi aday adaylığı için Rize genelinde AK Parti'de bugün 10 başvuruda bulunuldu.

Giriş Tarihi: 8 Kasım 2018 Perşembe 21:29
AK Parti'de Rize Genelinde 10 Aday Adayı Başvurusu Yapıldı

AK Parti Rize il ve ilçe teşkilatlarına belediye başkanı aday adaylığı için başvuruların 4. günü olan bugün ilk başvuruların yapıldığı ve 10 resmi başvuru gerçekleştirildiği, başvurular arasında Rize Belediyesi için başvuru bulunulmadığı öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, Güneysu, İyidere, Derepazarı, Fındıklı ve Kalkandere ilçelerine 1’er, Pazar ilçesine 2, Ardeşen’in Tunca Beldesine 2 ve Çayeli’nin Büyükköy Beldesi için 1 başvuru yapıldı.

DEREPAZARI VE İYİDERE'DE MUHTEMEL BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI YILDIZ VE METE

Başvuruda bulunan aday adaylarından Derepazarı’nda Belediye Başkan Yardımcısı olan Ahmet Ayhan Yıldız'ın mevcut belediye başkanı Yakup Samangül'ün yerine, İyidere ilçesinde ise Çaykur Rizespor Kulubü yöneticisi Saffet Mete’nin mevcut Belediye Başkanı Ahmet Mete'nin yerine 31 Mart tarihinde yapılacak seçimlerde AK Parti ilçe belediye başkan  adayı olarak seçime gireceği tahmin ediliyor.

Aday adaylık başvuruları Genel Merkezden, il başkanlığında ve ilçe başkanlıklarında gerçekleştiriliyor. Genel Merkez ile İl ve ilçe başkanlığından başvuru yapan isimler şöyle;

Pazar ilçesi için Sabri Aydoğdu ve Recep Ali Çatan,

Güneysu ilçesi için Hasan Hanedar,

İyidere ilçesi için Saffet Mete,

Derepazarı ilçesi için Ahmet Ayhan Yıldız,

Fındıklı ilçesi için Mustafa Kasım Zorlu,

Kalkandere ilçesi için Mehmet Özdemir,

Tunca Beldesi için İbrahim Pertek ve Şuayip Büyüksofoğlu,

Büyükköy Beldesi için Mustafa Çepni'nin aday adaylığı başvurusunda bulunduğu bilgisine ulaşıldı.

ak-parti-rize-il-ve-ilce-teskilatlarina-belediye-baskani-aday-adayligi-icin-bugun-10-resmi-basvuru-gerceklestirildigi-ogrenildi-(1).jpgak-parti-rize-il-ve-ilce-teskilatlarina-belediye-baskani-aday-adayligi-icin-bugun-10-resmi-basvuru-gerceklestirildigi-ogrenildi-(2).jpgak-parti-rize-il-ve-ilce-teskilatlarina-belediye-baskani-aday-adayligi-icin-bugun-10-resmi-basvuru-gerceklestirildigi-ogrenildi-(3).jpgak-parti-rize-il-ve-ilce-teskilatlarina-belediye-baskani-aday-adayligi-icin-bugun-10-resmi-basvuru-gerceklestirildigi-ogrenildi-(4).jpgak-parti-rize-il-ve-ilce-teskilatlarina-belediye-baskani-aday-adayligi-icin-bugun-10-resmi-basvuru-gerceklestirildigi-ogrenildi-(5).jpgak-parti-rize-il-ve-ilce-teskilatlarina-belediye-baskani-aday-adayligi-icin-bugun-10-resmi-basvuru-gerceklestirildigi-ogrenildi-(6).jpg

 

olay53

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Yolsuzluk iddialarının araştırılması AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık